Prečo práve IZOLOX

Prečo práve IZOLOX

Tepelná izolácia

Stavebný systém IZOLOX ponúka integrovanú tepelnú ochranu stien a stropov bez tepelných mostov. Vonkajšia strana stien s vysokým tepelným odporom zabraňuje priechodu chladu do steny a tým jej tzv. prechladnutiu. Na druhej strane betónové jadro s vysokou tepelnou akumuláciou vracia teplo, ktoré sa v ňom nazhromaždilo cez deň, v noci späť do miestnosti. Vďaka kombinácii vynikajúcich tepelno-izolačných vlastností a hrúbke steny oproti iným stavebným materiálom výrazne užšej, dosiahneme aj väčšie obytné a úžitkovej plochy stavby.

Pórovitosť štiepkocementových dosiek

Pórovitosť štiepkocementových dosiek IZOLOX zaisťuje ako vynikajúce spojenie s betónovým jadrom, maltou a lepiacimi tmelmi na báze cementu pri betonáži a dokončovacích povrchových úpravách konštrukcií stien a stropov, tak i dokonalé pohlcovanie hlukovej a zvukovej energie.

Montáž systému IZOLOX

Minimálny počet mechanizmov a malý počet pracovných síl – tak by sa asi najvýstižnejšie dala charakterizovať montáž stavby zo stavebného systému IZOLOX a i pri tejto definícii je stavba veľmi rýchla a vysoko hospodárna. Pre výstavbu stačí minimálne zariadenie staveniska (el. energie 220 V). 80 % hmotnosti stavebného systému tvorí betón, ktorý je do stavby uložený čerpadlom a pritom tento mokrý proces zaberie iba 15 % z doby výstavby. Dodatočné úpravy napr. zväčšenie okien a dverí alebo realizáciu oblúkov je možné realizovať i v priebehu stavby. Následne ľahká realizácia elektroinštalácií, rozvodov vody a kúrenia alebo i centrálneho vysávača je samozrejmosťou. Úsporu pri zhotovení omietok zaručí rovnosť a kolmosť stavieb zo štiepkocementových dosiek IZOLOX.

Ostatné vlastnosti

Všetky konštrukcie zo stavebného systému IZOLOX sú po zdravotnej a hygienickej stránke neškodné a taktiež čo sa týka protipožiarnej odolnosti, vykazujú konštrukcie vysoké hodnoty.

Záver, hodnotenie

Chcete ekonomicky a zdravo bývať ? Tak práve preto IZOLOX. Tepelná a zvuková izolácia stien Vám vo vnútri Vášho domu vytvára dokonalú pohodu a komfort v bývaní. V lete príjemný chládok a v zime pohoda v teple. Váš dom na dvoch kamiónoch? Áno i toto IZOLOX zvláda a tým pádom Vy opäť ušetríte. A čo sa týka budúcnosti a úpravy vyhlášok napr. o tepelných izoláciách, tak v tomto smere my na Vás myslíme už teraz a s našimi výrobkami budete tieto vyhlášky spĺňať bez úprav i v budúcnosti

Zobrazené produkty